Mass Effect 2 na Origin nie uruchamia się

Gra Mass Effect 2 zakupiona przez platformę Origin posiada błąd, który uniemożliwia jej uruchomienie, jeżeli wcześniej użyliśmy narzędzia do konfiguracji „MassEffect2Config.exe”.

Jeżeli Origin jedynie synchronizuje pliki z chmury i nie uruchamia gry, to znaczy, że padliśmy ofiarą właśnie tego błędu.

Aby ominąć ten problem, kopiujemy zapisany stan gry ręcznie i w żadnym wypadku nie uruchamiamy powyższej aplikacji.

Save’y znajdziemy w „Moich Dokumentach” w katalogu „BioWare\Mass Effect\Save”. Kopiujemy pliki rozpoczynające się od znaków „Char_” do katalogu „BioWare\Mass Effect 2\Save\ME1”.

Jeżeli użyliśmy wcześniej narzędzia „MassEffect2Config.exe”, to musimy usunąć i zainstalować ponownie grę. Aby nie pobierać ponownie całej gry możemy:

 • skopiować katalog „Mass Effect 2” znajdujący się katalogu, w którym przechowywane są gry do innej lokalizacji (domyślnie jest to „C:\Program Files (x86)\Origin Games”),
 • odinstalować grę przez Origin,
 • zamknąć Origin,
 • usunąć katalog „BioWare\Mass Effect 2” z „Moich Dokumentów”,
 • przenieść wcześniej skopiowany katalog „Mass Effect 2” do pierwotnej lokalizacji,
 • uruchomić Origin,
 • zainstalować grę.

Po tej operacji Origin sprawdzi zawartość katalogu i zainstaluje grę bez ponownego jej pobierania. Kopiujemy zapisany stan gry korzystając z poprzednio opisanej metody i możemy cieszyć się grą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gry, Windows. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Mass Effect 2 na Origin nie uruchamia się

 1. Maktare pisze:

  Królu złoty! Co ten Origin to ja nawet nie, ale dzięki temu poradnikowi udało mi się odpalić ME2. Dzięki.

 2. Karl pisze:

  Z ME3 jest chyba podobny błąd… Co za syf…
  Dzięki za pomoc:D Szkoda, że EA Help nie działa tak jak Ty.

 3. toth252 pisze:

  Po pobraniu dlc do ME 2 i 3 gry zaczęły mi się zacinać. W końcu wyłączyły się i już nie mogę ich uruchomić. Tzn. startują – „wciśnij dowolny klawisz by uruchomić grę” – i po kilku sek. czarny ekran oraz „wystąpił błąd…”. Aktualizacja, naprawa plików gier wreszcie reinstalacja nic nie pomogły. Kontakt z EA to masakra, kto próbował to wie. Obie gry działały bez problemu. Czyżby te dlc coś zepsuły ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.